PLAYFIGHT Latvijā

Playfight ir metode, kas apvieno spēles, cīņas un mijiedarbības elementus, lai izpētītu cilvēka ķermeņa un prāta robežas, vienlaikus uzturot drošību un cieņpilnu attieksmi.

Playfight ir metode, kas palīdz cilvēkiem apzināties un izprast savu spēku, robežas un pašizpausmi. Tas ir rīks, lai pētītu un apgūtu veidus, kā reaģēt uz izaicinājumiem, riskiem un konflikta situācijām, vienlaikus saglabājot līdzsvaru starp cīņu un sadarbību.

Divi Playfight galvenie aspekti

  1. Play: Brīvība un radošums
    Spēle piešķir metodei vieglumu un brīvību, ļaujot dalībniekiem pievērsties procesam bez nepieciešamības koncentrēties uz uzvaru vai rezultātu. Tas ir radošuma un izpētes brīdis.

  2. Fight: Spēks un izaicinājums
    Cīņas elements ļauj piedzīvot fizisku izaicinājumu, pārbaudīt savu spēku un iesaistīties konkurencē kontrolētā veidā. Tas ir veids, kā apzināt savas spējas un robežas.

Playfight ne tikai veicina fizisku atbrīvošanos un radošu izpausmi, bet arī attīsta pašapziņu, uzlabo emocionālo pašsajūtu un palīdz cilvēkiem kļūt apzinātākiem par savām reakcijām un ieradumiem

Turklāt Playfight var būt arī svarīgs līdzeklis attiecību veidošanā, jo tas ļauj dalībniekiem uzlabot savstarpējo uzticēšanos, veidot ciešākas saites un labāk saprast vienam otru, jo tiek apzināti pieņemti gan fiziski, gan emocionāli izaicinājumi. Kopumā Playfight palīdz cilvēkiem gan individuāli, gan grupā attīstīt dziļāku pašapziņu, spēju rīkoties stresa apstākļos un veidot veselīgākas attiecības ar sevi un citiem

Robežu apzināšanās un respektēšana

Playfight ir lielisks veids, kā mācīties atpazīt savas fiziskās un emocionālās robežas un respektēt tās, vienlaikus izaicinot sevi un attīstot drosmi tās paplašināt, kad tas ir nepieciešams. Šī pieeja palīdz cilvēkiem apgūt līdzsvaru starp izaicinājumiem un komfortu.

Emocionālā izlīdzsvarotība

Playfight palīdz dalībniekiem izprast un izjust savas emocijas, kā piemēram, dusmas, prieku, bailes vai vilšanos, un apgūt veidus, kā šīs emocijas izteikt konstruktīvi un veselīgi. Tas var palīdzēt uzlabot emocionālo pašregulāciju un mazināt spriedzi.

Izvēles brīvība un pašnoteikšanās

Playfight uzsver izvēles brīvību un pašnoteikšanos. Katrs dalībnieks izvērtē, cik daudz un kā piedalīties nodarbībās, sajūtot savas vajadzības un komforta līmeni,  vienlaikus piedāvājot iespēju izaicināt sevi, kad viņi jūtas gatavi.

Dinamiskā saikne un sadarbība

Lai gan Playfight ietver konfrontāciju, tas arī uzsver sadarbību un cieņas veidošanu. Dalībnieki mācās, kā sadarboties ar citiem, izveidojot harmonisku un drošu vidi, kurā ir vieta gan individuālajai izpausmei, gan grupas dinamikai.


30.novembrī, pieaugušajiem, 

 no plkst. 15:00 līdz 19:00, 
Biznesa augstskola Turība, 
Graudu ielā 68, Rīgā

Nodarbības cena ir 40 eur

                                 Pieteikties                                 


Atšķirībā no formālām treniņu metodēm, Playfight iedrošina rotaļīgumu, kas palīdz dalībniekiem ne tikai mazināt stresu, bet arī pieņemt dzīvi kā spēli, kurā nav kļūdu, bet ir tikai mācīšanās un attīstība. Tas ļauj cilvēkiem pārvarēt ierobežojošus uzskatus par sev un pasauli, veidojot elastīgāku un atvērtāku pieeju dzīves izaicinājumiem.

Kādi ir ieguvumi?

  • Fiziskā atbrīvošanās un enerģijas palielināšana
  • Emocionālā izlādēšanās un stresa mazināšana
  • Palielināta pašapziņa un paškontrole
  • Dziļākas un veselīgākas attiecības
  • Labāka robežu apzināšanās un cieņa pret citiem
  • Izvēles brīvība un pašnoteikšanās
  • Sajūta, ka ir pārvarēts iekšējais šķērslis
  • Radošās pašizpausmes veicināšana
  • Ilgtermiņa izaugsme un integrācija

LAURA FREIMANE Playfight vadītāja,
Deju un kustību terapeite, kā arī Apzinātās elpošanas pasniedzēja/gide. Viņas izziņas un pilnveidošanās ceļš ir gana ilgs un bagāts. Katra prakse ir devusi brīvību ķermenī, mierīgāku prātu un lielāku skaidrību par saviem mērķiem un izvēlēm. Satiekoties ar Playfight metodi, radās lielāka pārliecība savam spēkam. Tā ir tik iemiesota un daudzpusīga metode, ka radās vēlme ar to dalīties, jo sava spēka apzināšanās nevis noliegšana ir labs sākums, lai mazinātu iekšējās bailes nodarīt pāri, agresiju un celtu pašvērtējumu, kā arī empātiju. Savukārt ļaujoties rotaļīgumam, pazūd laiks mijiedarbībā ar otru cilvēku, tas ir bezgalīgs, jautrs un piepildošs process. Playfights ir dabisks process, kuru mēs vienkārši esam aizmirsuši un darot to pieaugušā vecumā, ir drošāk tam ļauties, jo mūsu mērķis ir nevis otram nodarīt pāri, bet piedzīvot sevi.

Pieteikties Playfight